ID953 - aktualizováno 07.01.2015 v 08:55:23

Co je to terminálová čtečka a její aktivní stojan (CRADLE)

Pro představu jakým způsobem usnadňuje terminálová čtečka práci s programem EKONOM, je dobré si uvědomit všechny možné způsoby, jak lze fyzicky vydávat zboží ze skladu, připravujete-li výdejku pro svého zákazníka:

  1. Hledat neroztříděné zboží podle vizuální znalosti
    Výhody: malá pracnost při příjmu zboží
    Nevýhody: nárok na kvalifikovanou pracovní sílu, počet položek ve skladu nemůže být příliš velký

  2. Hledat roztříděné zboží podle vlastního interního označení
    Výhody: finančně nenáročné, vyšší pracnost při příjmu zboží
    Nevýhody: nutnost pomocné ruční evidence u výdejů s větším počtem položek, možnost chyby

  3. Snímat roztříděné zboží podle vlastních nebo originálních čárových kódů kabelovou čtečkou (analogie s pokladnou v supermarketech)
    Náš tip: Modul SKLAD programu EKONOM umí bez dalších příplatků tisknout čárové kódy!
    Výhody: finančně středně náročné, pracnost při příjmu zboží klesá s možností automatizace některých kroků evidování zboží, mizí nárok na kvalifikovanou sílu při výdeji zboží
    Nevýhody: spojení míst fyzického uložení zboží ve skladu a místa výdeje s počítačem je omezen délkou kabelu a z toho plynoucí nadbytečný pohyb pracovníka výdeje, včetně nutnosti vedení pomocné ruční evidence.

  4. Snímat roztříděné zboží podle vlastních nebo originálních čárových kódů čtečkou s bezdrátovým přenosem dat
    Výhody: finančně stále únosné, pracnost při příjmu zboží nízká, omezuje se zbytečný pohyb přijímacího pracovníka k PC a zpět, nároky na kvalifikovanou sílu při výdeji zboží jsou opět nízké.
    Nevýhody: jakákoliv čtečka čárového kódu umí pouze přečíst čárový kód, tzn. jenom a jenom za Vás najednou "vysází" sadu čísel (uvedených vždy pod čárovým kódem) místo zdlouhavého ťukání do počítače. Další většinou nepostradatelný údaj a to počet kusů již musíte opět "běžet" k Vašemu počítači...

  1. Snímat roztříděné zboží podle vlastních nebo originálních čárových kódů terminálovou čtečkou.
    Náš tip: Pozorného čtenáře již jistě napadlo, jak rychlá může být např. inventura s tímto zařízením.
    Výhody: pracnost i pohyb obsluhy při příjmu i výdeji zboží zboží je velmi nízká, vlastní pohyb prodejce i zákazníka po skladu je komfortní, včetně možnosti zpětných oprav podle okamžitých požadavků zákazníka, nároky na odborně kvalifikovanou sílu při výdeji zboží jsou opět nízké.
    Nevýhody: toto pohodlí, jistě něco stojí, ale nejsou to žádné závratné částky, navíc s neustále vývojem výpočetní techniky stále klesající. Stejně jako je klesající základní počítačová negramotnost (v rozsahu kopírování souborů), které obsluha terminálové čtečky musí zvládnout.

A ten tajemný IR - CRADLE?

Toho se už nebojte vůbec, je to stojan na čtečku, se kterou jinak "běhá" obsluha skladu v dlani. Umí čtečku nabít a připojit k počítači...vlastně nic víc!
 

Na závěr: Výrobců i typů podobných zařízení je na světě mnoho, ale jistě tušíte, že taková čtečka musí mít v sobě kousíček z EKONOMa, který potom nosíte při práci ve čtečce neustále s sebou. A právě tahle specializace váže náš program k jednomu typu: CIPHER LAB 8300 (dále jen CPT8300), jehož dodavatelem je http://www.vvvsystem.cz

Každý počítačový program se vyvíjí obrovským tempem a i když jsou stránky podpory průběžně kontrolovány a pečlivě aktualizovány, může se stát, že bez Vaší pomoci nebudeme tak rychlí, jak si Vy, uživatelé programu EKONOM zasloužíte. Objevíte-li proto, že návod již zcela neodpovídá skutečnosti, klikněte prosím velmi jednoduše a bezpracně zde. Dovolujeme si Vás upozornit, že tímto způsobem ale není možné jakkoliv komunikovat s podporou programu EKONOM.
Copyright proEkonom s.r.o. 2006-2025 & Elisoft s.r.o. All rights reserved.©