Vlastnite-li Ucetni a evidencni system EKONOM a vznikl u Vas pozadavek, aby v programu pracovalo vice lidi najednou, je mozne (prikoupenim dalsich modulu) nasledujici reseni:
Sitovy modul (sitova verze pro praci tzv. "pod jednou strechou" pro lokalni site realizovane spojenim PC kabely nebo prostrednictvim bezdratove site)
Pro kazdeho dalsiho pracovnika potrebujete jeden sitovy modul naseho programu, takze pro praci dvou lidi najednou potrebujete jeden sitovy modul, pro praci trech lidi dva sitove moduly, takze se brzy dostanete ke vzorci:
Pocet nakupovanych sitovych modulu = Pocet lidi, kteri potrebuji najednou pracovat v Ekonomu - 1
Poznamka: Idealni stav je, aby sitova instalace naseho programu byla na tzv. "ucetnim serveru", pocitaci, kde nikdo bezne nepracuje a ktery muze
bezet ve dne i v noci. Potom ucetni prace probihaji pouze na tzv. stanicich tj. pocitacich, ktere ma kazdy z uzivatelu na svem pracovnim stole.
Analogicky vznikla otazka je, kolik lidi muze pracovat najednou v programu EKONOM pri urcitem poctu zakoupenych sitovych licenci:
Pocet lidi, kteri potrebuji najednou pracovat v Ekonomu = Pocet nakupovanych sitovych modulu + 1
Poznamka: Tento pocet uzivatelu naprosto nesouvisi s poctem pocitacu ve firme, kde je sitova prace v EKONOMU umoznena resp. nakonfigurovana. To mohou byt treba vsechny, ktere firma vlastni.
modul Terminal (verze pro praci na velmi vzdalenych mistech, ktere je mozne spojit pouze prostrednictvim site Internet)
Nez zakoupite tento modul, je dobre vedet, ze pro pocet najednou pracujicich uzivatelu plati bezezbytku vse, co zahrnuje predchozi bod 1, nezavisle na
tom, pristupujete-li k Vasemu ucetnimu serveru tzv. zvenku nebo zevnitr.
Pro rozdilne pocty pristupu po Internetu tzv. zvenku jsou potom mozna nasledujici reseni:
modul Terminal 0+1 pro jeden vzdaleny pristup "zvenku" po internetu a v tom okamziku zadny lokalni pristup "zevnitr"
Postup pro urceni poctu sitovych modulu => pocet lidi, kteri potrebuji najednou pracovat - 1 = pocet nakupovanych sitovych modulu
(v tomto pripade 0, protoze 1 - 1 = 0, zde neni nikdy nutna sitova licence)
modul Terminal n+1 pro jeden vzdaleny pristup "zvenku" po internetu a lokalni pristupy "zevnitr"
Postup pro urceni poctu sitovych modulu => pocet lidi, kteri potrebuji
najednou pracovat - 1 = pocet nakupovanych sitovych modulu
(v tomto pripade minimalne 1, protoze minimalni obsazeni programu budou dva uzivatele, tzn. 2 - 1 = 1, zde je vzdy nutny sitovy modul)
modul Terminal n+n pro neomezeny, vetsi nez 1 pocet vzdalenych pristupu "zvenku" po internetu a lokalni pristupy "zevnitr"
Postup pro urceni poctu sitovych modulu => pocet lidi, kteri potrebuji najednou pracovat - 1 = pocet nakupovanych sitovych modulu
(v tomto pripade pro minimalne logicky pocet najednou pracujicich uzivatelu n = 3 je 3 - 1 = 2,
zde jsou vzdy nutne 2 sitove moduly nebo podle dosazeni jineho poctu (n) uzivatelu dalsi sitove moduly.

Priklad zobrazeni uvodni obrazovky po prikoupeni 2 sitovych modulu k zakladni verzi programu. Cislo v zavorce za oznacenim sitoveho modulu udava pocet max. soucasne pracujicich uzivatelu.
Každý počítačový program se vyvíjí obrovským tempem a i když jsou stránky podpory průběžně kontrolovány a pečlivě aktualizovány,
může se stát, že bez Vaší pomoci nebudeme tak rychlí, jak si Vy, uživatelé programu EKONOM zasloužíte. Objevíte-li proto, že návod již zcela neodpovídá skutečnosti,
klikněte prosím velmi jednoduše a bezpracně
zde. Dovolujeme si Vás upozornit, že tímto způsobem ale není možné jakkoliv komunikovat s podporou programu EKONOM.